Tiskové zprávy

23 / 12 / 2021

Albert daruje milion porcí jídla potřebným.

Pro potřebné, kteří si nemohou ve vánočním čase zajistit dostatek jídla, připravily prodejny Albert milion porcí potravin. Distribuce daru čerstvých a trvanlivých potravin probíhá ve spolupráci s Českou federací potravinových bank. Pravidelnými dary neprodaných potravin pomáhají prodejny Albert v průběhu celého roku, mimořádný dar milionu porcí tuto pomoc ještě navýší. Celkově tak Albert letos dar...

Číst více
01 / 12 / 2021

Podzimní Sbírka potravin definitivně skončila. Dohromady se vybralo 580 tun zboží pro potřebné

Praha 1. prosince 2020 – Podzimní kolo celorepublikové Sbírky potravin je definitivně u konce. V úterý 30. listopadu, na symbolické Giving Tuesday, skončila možnost darování v on-line obchodech Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco.cz. Celkem se tak včetně sobotní akce 20. listopadu podařilo vybrat 520 tun potravin a 60 tun drogistického zboží.

Číst více
04 / 10 / 2021

Vaříme s Martinem Škodou a PENNY

Ředitelka ČFPB Veronika Láchová se spolu s Martinem Škodou, známým propagátorem projektu "Konec plýtvání" a kuchařem, který dokáže využít suroviny beze zbytku, sešli v kuchyni Penny Marketu, aby uvařili ze surovin, kterých má většinou každá domácnost nadbytek. 

Číst více
09 / 06 / 2021

Obchodní řetězec PENNY podpoří novou infrastrukturu potravinových bank

Potravinové banky připravují realizaci nových skladovacích prostor v 7 regionech díky dotační podpoře z Operačního programu Životní prostředí. Projekt mohou realizovat i díky podpoře obchodního řetězce PENNY, který jim věnuje 8 miliónů korun pro spolufinancování projektu. Společně tak startují nový projekt HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ.

Číst více
08 / 04 / 2021

Potravinové banky shromáždily v roce 2020 přes 7007 tun potravin

Praha, 8. 4. 2021 Česká federace potravinových bank dnes zveřejnila výsledky činnosti potravinových bank za rok 2020. Potravinové banky shromáždily přes 7007 tun potravin, pomohly více než 160 tisícům lidí.

Číst více
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.